Jak najlepiej depilować poszczególne częsci ciała?

Chcesz mieć gładkie ciało na długi czas? Usunąć kłopotliwe włoski z ciała? Najczęściej sięgamy po maszynkę jednorazową. To jednak nie zawsze dobry pomysł, ponieważ pozostają krostki. Warto pomyśleć o różnej w takim razie depilacji do każdej partii ciała. Jaka depilacja najlepsza, na jakie partia ciała?

Nogi- najczęściej używamy maszynki do depilacji nóg. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ włoski szybko odrastają. Problem ten jest najbardziej uciążliwy dla brunetek. Zazwyczaj mają o wiele więcej włosków w kolorze ciemnym niż blondynki. Sprawdzi się tutaj najlepiej wosk lub depilator. Efekt utrzyma się do 3 tygodni, a włosków będzie mniej i jaśniejsze. Włoski jednak do takiej depilacji powinny mieć minimum 5mm, aby była skuteczna.

Ręce- najlepiej wybieraj do nich depilatora lub wosku. Od maszynki uciekaj. Jak chcesz coś w miarę łagodniejszego, wybierz krem do depilacji. Warto, jednak dobrze zastanowić się, czy warto depilować włoski u rąk.

Bikini- super sprawdzi się do tego typu depilacji krem. Wystarczy 10 minut pozostawionego kremu na skórze, aby pozbyć się niezbędnego owłosienia. Kremy te jednak mogą uczulać. Warto wykonać przed zabiegiem próbę alergiczną. Pamiętaj, że najlepiej kupić krem do depilacji do skóry wrażliwej.

Pachy- miejsce to jest bardzo delikatne i najlepiej używać do tego miejsca maszynki jednorazowej. Golenie takie wykonuj zawsze podczas kąpieli, aby skóra była zmiękczona. Używaj zawsze pianki do golenia lub żelu, aby włoski lepiej się usuwały. Po pięciu zabiegach na jednej maszynce wymieniaj ostrze.

Wąsik- jest to kłopotliwy problem zwłaszcza brunetek. Nie warto go golić maszynką, ponieważ włoski odrastają bardzo szybko i ciemniejsze. Ale jest na to sposób! Sprawdza się do tego najlepiej wosk. W kilka minut pozbędziesz się owłosienia, a skóra pozostanie gładka. Systematyczne stosowanie plastrów spowalnia odrost włosków.

Brwi - do depilacji inaczej regulacji brwi najlepiej sprawdza się pęseta. Efekty są wtedy trwałe, ale czasem bolesne. Nie używaj do tego czasem maszynki jednorazowej.

Włoski w dziwnych miejscach- im jesteśmy starsze, tym więcej pojawia się włosków w dziwnych miejscach. Włoski pojawiają się na brodzie, wokół sutków czy nawet uszu. Jest to wpływ testosteronu. Usunąć najlepiej jest je pęsetą.