Domowe sposoby na nawilżenie suchej skóry nóg

Sucha skóra to problem wielu Polek. Na ten stan wpływa wiele czynników między innymi: golenie, suche powietrze, zmiany temperatury, noszenie rajstop i wiele innych. Wszystko to sprawia, że nasze nogi stają się suche i szorstkie, a nawet często przy tym występuje świąd łydek.

Efekt przesuszonej skóry nóg zobaczymy już gołym okiem, gdy będzie pojawiać się na niej tzw. skorupa. Jednym słowem popękana skóra z białymi plamkami, która łuszczy się i piecze. Co wtedy zrobić? Najlepiej złuszczyć skórę i dobrze nawilżyć, aby problem zniknął.

Kilka porad jak nawilżyć skórę nóg w domu:

- zacznij od peelingu, w ten sposób złuszczysz martwe komórki i wygładzisz skórę. Taki zabieg warto wykonać 2 razy w tygodniu. Piling taki można wykonać nawet z gruboziarnistej soli domowej lub kawy gruboziarnistej. Podczas kąpieli nanieś na nogi warstwę soli lub kawy i masuj w nogi. Efekt natychmiastowy.

- soda oczyszczająca to następny produkt działający cuda podczas kąpieli dla nóg. Kąpiel w sodzie oczyszczającej przyniesie ulgę dla swędzącej skóry nóg. Wystarczy wsypać szklankę sody do wanny i zanurzyć nogi lub całe ciało. Podobnie działa skrobia kukurydziana.

- płatki owsiane też są fajnym produktem spożywczym do kąpieli. Zamiast mydła do kąpieli możesz użyć płatków, pocierając je w ciało.

- zmień balsam na bardziej nawilżający lub natłuszczający, może to być nawet olejek. Najlepiej, aby ten preparat zawierał substancje przeciwdziałające przesuszeniu i przyśpieszający regeneracje naskórka. Najlepsza to witamina A i E, masło shea i olejki jojoba, kokosowy, migdałowy, araganowy.

- przy dużych zmianach na skórze warto nabyć kosmetyk bardziej profesjonalny w postaci emolientu. Składniki takiego preparatu chronią skórę przed wyparowaniem wody ze skóry. Przyniesie to szybką ulgę tak samo, jak oliwa z oliwek, olej słonecznikowy czy olej z orzeszków ziemnych.

- możesz wypróbować też ocet. Wystarczy dokładnie umyć nogi i wsmarować w nie ocet i najlepiej ubrać wysokie skarpety. Spierzchnięta skóra powinna zniknąć.

Pamiętaj, także o kąpieli w chłodnej wodzie, ochronie właściwej na słońcu czy dobrze dobranym preparacie nawilżającym.