10 porad jak dbać o skórę ciała

Skóra ciała jest najczęściej narażona na uszkodzenia różnego typu. Każda z nas by chciała ją mieć piękną i gładką, ale nie zawsze tak jest. Osoby, które przestrzegają kilku zasada, podczas codziennej pielęgnacji, na pewno nie mają czego się obawiać. Zawsze będą mieć ciało piękne i zadbane.

Oto 10 wskazówek, aby mieć piękną skórę:

- odpowiednio chroń ją przed słońcem - promienie słoneczne są bardzo szkodliwe dla skóry, ponieważ ją wysuszają. Odpowiednie kosmetyki z filtrem zatrzymają wodę w organizmie. Unikaj także słońca w godzinach 12-14 w południe, ponieważ wtedy słonce jest najbardziej niebezpieczne.

- używaj do pielęgnacji podczas kąpieli żelu kremowego lub mydła z lipidami - źle dobrane kosmetyki potrafią wysuszyć skórę i złe nawilżenie będzie powodować łuszczenie się naskórka.

- bierz prysznic, a nie kąpiel w tygodniu - kąpiel wysusza ciało, zwłaszcza wysoka temperatura, dlatego warto wybierać prysznic w tygodniu a w sobotę lub niedzielę poddać się dłuższej kąpieli w wannie.

- delikatnie wycieraj ciało ręcznikiem - mocne pocieranie szorstkim ręcznikiem po ciele nie jest dobre dla skóry. Warto je osuszać delikatnie dotykając skóry.

- nawilżaj codziennie całe ciało - dobieraj dobrze kosmetyki do swojego typu skóry. Najlepiej sprawdzają się preparaty z oliwką i masłem.

- podczas chłodnym dni ubieraj się cieplej - zły ubiór podczas mroźniejszych dni, odczuwalny jest dla naszej skóry poprzez przesuszenie, swędzenie i uczucie kucia na skórze.

- pij dużo wody mineralnej - powinniśmy pić wodę mineralną w ilości około 8 szklanek wody. Woda ta może być w różnej postaci nawet herbaty czarnej lub ziołowej.

- jedź dobrze zbilansowane posiłki - dobrze dobrane jedzenie odbija się pozytywnie na naszą figurę, ale także dla skóry. Jest ona wtedy dobrze odżywiona i lepiej wygląda.

- staraj się wysypiać - sen ma duże znaczenie. Powinniśmy sypiać około 7,8,9 godzin dziennie. Taki sen sprawia, że nasza skóra jest od poczęta i gotowa na wyzwania codzienności.

- jak palisz, to rzuć! - palenie papierosów bardzo szkodzi cerze. Jest ona matowa i pozbawiona walorów tych, co u osoby niepalącej. Warto rzucić palenie dla zdrowia i pięknej cery.