Avene Xeracalm - balsam uzupełniający lipidy 200ml

Balsam uzupełniający lipidy AVENE XERACALM A.D przeznaczony do skóry bardzo suchej. Idealny do całego ciała też twarzy, ponieważ nie powoduje zaskórników. Preparat ten jest hipoalergiczny bezpieczny dla dorosłych, a także niemowlaków nawet od pierwszych dni życia. Dokładnie odżywia skórę i koi uciążliwe podrażnienia skóry. Balsam specjalnie tak opracowany, aby nie szkodził i nie uczulał bardziej, a pomagał. Działa idealnie, także dla skóry wysuszonej przez słońce, solarium, saunę czy inne zabiegi, które wysuszają nasze ciało. Ulga po zastosowaniu preparatu natychmiastowa. Dłuższe stosowanie preparatu pozwala zmniejszać świąd i minimalizować atopową skórę.

Składniki wpływające na jego działanie:

- I-MODULIA® jest to jeden z pierwszych składników biotechnologicznych z Laboratorium Pierre Fabre. Działa przeciwzapalnie, przeciwświądowi, a także podwyższenia odporności wrodzonej ciała.

- WODA TERMALNA AVENE super łagodzi skórę od podrażnień i świąd a dodatkowo zmniejsza odpowiedź zapalną skóry.

- CER-OMEGA jest to kompleks ceramidów pozyskiwanych z olejku z pierwiosnka, który zawiera dużą ilość kwasu omega6 linolowy i palmowy. Dodatkowo zmniejsza suchość skóry, zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry i odbudowuje barierę hydrolipidową. Po dłuższym stosowaniu nasza skóra będzie mniej narażona na występowanie świądu.

Preparat złożony z fazy lipidowej w 30% składu.

0% konserwantów,

0% parabenów,

0% substancji zapachowych,

0% alkoholu.

Preparat wykonywany bardzo sterylnie na każdym etapie swej produkcji. Fajny system zamknięcia tuby, który nie uwalnia w szybki sposób aktywnych składników. Jednym słowem całkiem hermetyczny.

Dawkowanie: Krem nakładać najlepiej dwa razy dziennie na suchą i oczyszczoną skórę ciała i twarzy. Po aplikacji produktu z tubki, niezużytą pozostałość usunąć i zamknąć szczelnie korkiem.

Zużycie preparatu różnorodne, wedle potrzeb. Na większe rany, podrażnienia, lepiej częściej, a mniejszą ilość wmasowywać balsamu. Najlepiej w miejsca atopowe smarować 3 razy dnia. Rano, po południu i na wieczór. W razie dużego świądu stosować częściej.

Produkt jedynie do użytku zewnętrznego.