Czego unikać, by mieć ładną cerę?

Wiele młodych i starszych kobiet wzmaga się z problemami skórnymi. Najczęściej jest to trądzik, przebarwienia, sucha skóra. Często w walce z tym problemem sięgamy po kosmetyki, ale to nie one mają największy wpływ na ten wygląd, a jednak dieta. Wszystko zależy jaki mamy problem, to taką dietę powinniśmy wybrać.

Dieta taka powinna się składać na pewno z witaminy A, C i E. Dużo witaminy A występuje w mleku, maśle, śmietanie, margarynie, wątróbce oraz w żółtku jaj. Owoce i warzywa o zielonej i pomarańczowej barwie jak marchew, pomarańcza, fasola, brzoskwinia. Witaminę C znajdziemy w natce pietruszki, papryce, owocach cytrusowych i jagodowych. Ta witamina C ma duży wpływ na kolagen. Odpowiednia ilość kolagenu jest dla nas bardzo ważna, ponieważ skóra tak się nie starzeje szybko. Witaminę E znajdziemy zaś w olejach roślinnych, które dodaje się do sałatek przyrządzanych na surowo.

Produkty z właściwościami beta- karoten też dobrze wpływają na wygląd nasze cery. Jest ona promienna i nie taka blada. Duże beta-karotenu znajdziemy w warzywach takich jak: dyna, groszek zielony, fasola szparagowa, koper, marchew, sałata, pomidor, cykoria, brukselka itp. W owocach takich jak: morela, melon, brzoskwinia.

Osoby ze skłonnością do trądziku powinny jeść dużo ryb morskich, ponieważ w nich znajdują się duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Zatrzymują stany zapalne i poprawiają wygląd skóry. Właściwości te znajdziemy w makreli, śledziach, łososiu, sardynkach, tuńczyku.

W diecie nie może zabraknąć także składników mineralnych w postaci: siarki, krzemu, selenu i cynku. Niedobór siarki powoduje niedoskonałości w cerze i nawet złe kondycji włosów. Składniki te można szukać w pokarmach, ale też kupić odpowiedni suplement diety, aby mieć pewność, że dostarczamy go organizmowi.

Woda w każdym wydaniu jest elementem bardzo istotnym w utrzymaniu pięknej cery. Herbaty ziołowe, owocowe, woda mineralna to najlepsze źródło dla naszego pięknego wyglądu. Unikaj jednak dużej ilości kawy i czarnej mocnej herbaty.

Pamiętaj, że orzechy mogą uczulać i też wystąpić po nich niedoskonałości.