Pielęgnacja brwi i rzęs

Makijaż oczu nadaje twarzy wyrazu. Jednak kolorowe cienie i intensywne eye-linery nie wystarczą. Długie i gęste rzęsy oraz wyraziste brwi są najlepszą oprawą dla oczu, dlatego część kobiet wiele uwagi poświęca zabiegom mającym je odżywić i wzmocnić. Producenci kosmetyków i salony kosmetyczne odpowiadając na nowe potrzeby klientek oferują preparaty oraz zabiegi pomagające uczynić spojrzenie jeszcze piękniejszym.

Koloryzacja rzęs i brwi

Spore grono kobiet skarży się na jasny odcień rzęs i brwi. Co prawda problem ten na co dzień rozwiązują dzięki tuszom do rzęs i kredkom do brwi, ale większą pewność daje z pewnością koloryzacja. Można ją wykonać przy pomocy henny – zarówno kupując w drogerii odpowiedni preparat, jak również poddając się zabiegowi przeprowadzonemu przez doświadczone kosmetyczki. Sam proces koloryzacji jest bardzo prosty – przygotowaną pastę nakłada się na 2 do 8 minut, a następnie zmywa. Efekty są naturalne i utrzymują się długo, bo aż do 3 tygodni.

Pielęgnacja w domowym zaciszu

Najprostszym sposobem na odżywienie brwi i rzęs jest skorzystanie z naturalnych olejków. Rycynowy i arganowy najlepiej sprawdzą się w tej roli, ponieważ stymulują wzrost włosków. Można również skorzystać z olejków: łopianowego, migdałowego lub lnianego. Aplikacja nie powinna sprawiać problemów – wystarczy na oczyszczone brwi i rzęsy nałożyć preparat przy pomocy czystej szczoteczki od tuszu.

Oferta sklepów i salonów kosmetycznych

Kosmetyki i specjalne zabiegi pomogą w podkreśleniu oprawy oczu – rynek dostępnych produktów i usług stale się powiększa, dlatego łatwo jest dobrać ten najbardziej odpowiadający potrzebom. Zahamowanie wypadania, wzmocnienie, wydłużenie to najbardziej pożądane funkcje odżywek do rzęs i brwi. Najczęściej zawierają one takie substancje aktywne jak: tatarak, nagietek lekarski, len i naturalne olejki.

W salonach kosmetycznych możemy przede wszystkim zadbać o wygląd rzęs dzięki zabiegowi ich zagęszczania i wydłużania. Doklejone przez profesjonalistkę sztuczne rzęsy utrzymają się do czterech tygodni i po tym czasie konieczne będzie uzupełnienie ubytków.

Wyrazistości spojrzeniu może dodać też makijaż permanentny – kreska na powiece lub zaznaczenie konturu brwi. Zabieg na pewno zadowoli właścicielki jaśniejszej oprawy oczu, dzięki niemu codzienny makijaż zajmie mniej czasu. Po pewnym czasie należy powtórnie udać się do gabinetu kosmetycznego, bo wbrew nazwie, makijaż ten nie jest całkowicie trwały.