Jak zadbać o ciało z pomocą oleju kokosowego

Jak zadbać o ciało z pomocą oleju kokosowego

Im bardziej naturalna będzie twoja pielęgnacja ciała, tym lepiej dla twojej skóry. O ile ten typ tłuszczu wzbudził sporo kontrowersji z uwagi na nieoczywisty wpływ na zdrowie (dietetycy wciąż się spierają, czy jest on dobry dla organizmu czy nie), tak od lat wiadomo, że jest on zbawieniem dla przesuszonych włosów i przesuszonego ciała. Możesz używać go codziennie i czerpać z tego wyłącznie korzyści. Olej kokosowy zastąpi ci całą masę zwykłych kosmetyków. Zobacz też, jak niewiele za niego zapłacisz. Za cenę kilkunastu złotych zyskasz solidną porcję odżywczego tłuszczu, który z powodzeniem wykorzystasz na ciele, włosach czy nawet paznokciach.

Jakie są zatem właściwości oleju kokosowego i dlaczego stał się on tak ważną częścią naturalnej pielęgnacji ciała? Otóż jest to zasługa jego nawilżającego działania. Olej fantastycznie koi i wygładza cerę, szczególnie dobrze radząc sobie z tą przesuszoną, podrażnioną bądź wrażliwą. Nie bez znaczenia jest też jego skład. Jako że występują w nim witaminy i minerały, dzięki nim olej kokosowy może odżywiać skórę od wewnątrz. Wprowadza do jej warstw liczne związki antyoksydacyjne. A im więcej będziesz ich mieć, tym wolniej twoja skóra będzie się starzeć. Koniec ze zmarszczkami! Pozbądź się ich zatem lub wygładź je w zupełnie naturalny sposób. Nie potrzebujesz do tego celu botoksu. Olej kokosowy z powodzeniem jest go w stanie zastąpić, o ile tylko używasz go codziennie i nigdy o tym nie zapominasz.

Koniecznie przetestuj też nawilżające właściwości oleju kokosowego na swoich włosach. Zanim jeszcze je umyjesz, spryskaj je delikatnie ciepłą wodą i następnie wmasuj w nie niewielką ilość tłuszczu. Skup się głównie na końcówkach. Możesz dotrzeć olejem mniej więcej na wysokość ucha, by nie wsmarować go w samą głowę - doprowadziłoby to do szybszej produkcji łoju. Następnie potrzymaj go na włosach przez pół godziny, po czym spłucz go ciepłą wodą i wmasuj w pasma jakąś odżywkę. Na pewno od razu zauważysz różnicę. Twoje włosy stworzą fantastyczną lśniącą taflę.